Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Podświetlona Arena Gliwice o zmroku
Strona Głowna / Załatwiane sprawy

Załatwiane sprawy

Warunki korzystania z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach określają regulaminy znajdujące się na stronie internetowej oraz w każdej placówce

Zbiory biblioteki tworzą: książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmy, gry planszowe i specjalne. Są one systematycznie uzupełniane nowościami wydawniczymi.

Najbogatszym księgozbiorem naukowym i popularnonaukowym dysponuje Biblioteka Centralna. Większość filii udostępnia czasopisma bieżące, a najbogatszy wybór tytułów dostępny jest w Czytelni Prasy. Wypożyczalnia Muzyczna i Zbiorów Specjalnych poza "książkami mówionymi" i audiobookami, filmami dysponuje m. in. płytami analogowymi, nagraniami muzycznymi na płytach DVD, CD. W wybranych placówkach można skorzystać z odpłatnych usług kserograficznych.

Wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, w zależności od warunków lokalowych, prowadzą różnorodne zajęcia kulturalno-edukacyjne, m.in.: lekcje biblioteczne, konkursy literackie i plastyczne, wystawy fotografii, grafiki, filatelistyki oraz spotkania autorskie. Szczególnie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich w placówkach dziecięcych cyklicznie organizowane są spotkania wspólnego głośnego czytania, połączone niejednokrotnie z konkursami, zajęciami plastycznymi. Ta forma spędzania wolnego czasu cieszy się dużą popularnością wśród małych czytelników i ich rodziców.

Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęMiejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćIzabela Kochańczyk
Data wytworzenia informacji2020-06-04 16:32:35
Informację wprowadził do BIPIzabela Kochańczyk
Data udostępnienia informacji w BIP2020-06-04 16:32:35
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Modyfikacja stronyIzabela Kochańczyk2020-09-15 08:52:55
2Modyfikacja stronyIzabela Kochańczyk2020-09-15 08:56:09
3Modyfikacja stronyIzabela Kochańczyk2020-09-15 08:56:47