3) opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, roboty budowlane instalacyjne, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD mikroinstalacji fotowoltaicznej na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.2. Zadaniem Wykonawcy będzie:a) opracowanie ekspertyzy technicznej/opinii konstrukcyjnej nośności dachów budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17.b) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej dla prawidłowej realizacji zadania, zgodnie z wytycznymi ujętymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz umowie a także z uwzględnieniem wymagań zawartych w opracowanej ekspertyzie technicznej/opinii konstrukcyjnej dotyczących nośności dachu,c) uzyskanie wymaganych uzgodnień (w tym m.in. uzgodnienie pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej dokumentacji projektowej instalacji fotowoltaicznych), pozwoleń, i decyzji administracyjnych wraz ze złożeniem wniosku i uzyskaniem wymaganych przepisami prawa zezwoleń na realizację robót – w imieniu Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami (o ile okażą się konieczne w związku z czynnościami projektowania),d) realizacja robót budowlanych na podstawie wykonanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt b),e) opracowanie dokumentacji powykonawczej,f) zawiadomienie organów Państwowej Straży Pożarnej, o którym mowa w art. 56 ust. 1a ustawy prawo budowlane,g) w uzgodnieniu z Zamawiającym - dokonanie zgłoszeń przyłączenia wykonanych mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A.Szczegółowy zakres prac określony został w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) oraz treści umowy, które stanowią załączniki do SWZ.UWAGA!W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również:1) bezwzględna konieczność zabezpieczenia terenu prowadzenia prac przed dostępem osób nieuprawnionych,2) bezwzględna konieczność odtworzenia pokrycia dachów naruszonych w związku z prowadzonymi pracami,3) utrzymanie czystości na terenie prowadzenia prac i wokół niego.
Wymagany termin gwarancji:- na wykonane roboty budowlane: 60 miesięcy,- na zamontowane panele fotowoltaiczne (gwarancja produktowa) minimum 120 miesięcy, rozszerzona dodatkowo o kolejne 120 miesięcy (kryterium oceny ofert),- na zamontowane inwertery 96 miesięcy.Termin udzielonej gwarancji będzie liczony od dnia końcowego odbioru przedmiotu umowy bez zastrzeżeń.Termin rękojmi będzie równy okresowi gwarancji. Pozostałe warunki gwarancyjne określa umowa, stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ
4) Jeżeli jakakolwiek dokumentacja opisująca przedmiot zamówienia wskazywałaby w odniesieniu do materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie, lub opisywała przedmiot zamówienia za pomocą norm technicznych, Zamawiający, zgodnie z art. 99 oraz 101 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych lub stosowanie norm równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać „produkty”, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów / produktów / ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wyspecyfikowanych w dokumentach postępowania, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia
Wymagany termin gwarancji: Dp - liczba punktów w kryterium (doświadczenie zawodowe projektanta, o którym mowa w rozdziale 9 w pkt 4.3 lit. c) SWZ w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych) Wb- waga w ocenianym kryterium (doświadczenie zawodowe projektanta, o którym mowa w rozdziale 9 w pkt 4.3 lit. c) SWZ w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych) GiR - liczba punktów w kryterium (okres dodatkowej gwarancji (gwarancja produktowa) i rękojmi na zamontowane panele fotowoltaiczne) GiRof- okres dodatkowej gwarancji w tym kryterium w badanej ofercie Wc- waga w ocenianym kryterium Całkowita liczba punktów jest równa sumie Ca+Dp+GiR Podstawą do naliczenia punktów w kryterium "doświadczenie zawodowe projektanta, o którym mowa w rozdziale 9 w pkt 4.3 lit. c) SWZ w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych" będzie oświadczenie Wykonawcy zawarte w ofercie o treści ZAŁĄCZNIKA nr 1 do SWZ dotyczące doświadczenia projektanta w zakresie wykonania projektu budowlanego/budowlano-wykonawczego/wykonawczego obejmującego wykonanie instalacji fotowoltaicznej. LICZBA PRZYZNANYCH PUNKTÓW: - za wykonanie jednego projektu - 5 punktów, - za wykonanie dwóch projektów - 10 punktów, - za wykonanie trzech projektów - 15 punktów, - za wykonanie czterech projektów - 20 punktów, UWAGA! Oświadczenie posiadania doświadczenia powyżej czterech projektów w zakresie wykonania projektu budowlanego/budowlano-wykonawczego/wykonawczego obejmującego wykonanie instalacji fotowoltaicznej nie będzie dodatkowo punktowane i w takiej sytuacji Wykonawca otrzyma 20 pkt. Podstawą do naliczenia punktów w kryterium "okres dodatkowej gwarancji (gwarancja produktowa) i rękojmi na zamontowane panele fotowoltaiczne" będzie oświadczenie Wykonawcy zawarte w ofercie o treści ZAŁĄCZNIKA nr 1 do SWZ dotyczące długości okresu udzielonej gwarancji i rękojmi. W zakresie kryterium "okres gwarancji (gwarancja produktowa) i rękojmi na zamontowane panele fotowoltaiczne" okres gwarancji i rękojmi musi być wyrażony w całych miesiącach (max. 120 miesięcy). Pozostawienie pustego pola oznaczać będzie, iż wykonawca nie deklaruje dodatkowego okresu gwarancji. Okres gwarancji musi być równy okresowi rękojmi. UWAGA! Wskazanie okresu dodatkowej gwarancji (gwarancja produktowa) i rękojmi na zamontowane panele fotowoltaiczne dłuższego niż 120 miesięcy nie będzie dodatkowo punktowane, a do wyliczenia punktacji zostanie przyjęte 120 miesięcy takiej dodatkowej gwarancji, Wymagany termin rękojmi: Termin rękojmi będzie równy okresowi gwarancji..
1) Zamawiający określa następujące warunki związane z koniecznością zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób realizujących zamówienie:
1. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia prace związane z montażem konstrukcji wsporczych, montażem ogniw fotowoltaicznych oraz prac instalacyjnych (elektrycznych) i budowlanych (wykończeniowych), które polegają na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.2. W trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy w zakresie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania przekazania przez Wykonawcę:1) oświadczenia zatrudnionego pracownika,2) oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy/Dalszego Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,3) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika w zakresie niezbędnym do potwierdzenia istnienia stosunku pracy, tj. bez danych objętych ochroną prywatności,4) innych wskazanych przez Zamawiającego dokumentów,- zawierających informacje niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika oraz zakresu jego obowiązków.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę.4. W trakcie realizacji przedmiotu umowy, na każde wezwanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym w wezwaniu, a jeśli termin nie został wyznaczony - w terminie 5 dni roboczych od przekazania wezwania, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dowody, o których mowa w ust. 2.5. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej określonej w § 12 umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.6. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
5. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
6. W przypadku podania kwot w walucie obcej, zamawiający dokona przeliczenia tej wartości na wartość w złotych według średniego kursu NBP dla danej waluty z dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu, NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego, kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje ww. informacje.
1) Wykaz oświadczeń, które wykonawca składa wraz z ofertą lub wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w celu potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria selekcji:
2) Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108, 109 ustawy pzp:
3) Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
• wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane o treści ZAŁĄCZNIKA NR 4 do SWZ, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. UWAGA: Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz zawiera usługi, w wykonaniu których wykonawca bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w wykonaniu których bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy,
4) Inne dokumenty niewymienione w powyższych punktach:
UWAGA Załączniki do SWZ w formacie *.pdf są dostępne w wersji edytowalnej. Aby przekonwertować druk np. do programu Microsoft Word należy: - zapisać załącznik w formacie .pdf na dysku, kliknąć prawym przyciskiem myszy, nakierować kursor myszy na pole "Otwórz za pomocą" i wybrać program Microsoft Word lub, - kliknąć lewym przyciskiem myszy w kwadrat znajdujący się z prawej strony danego formularza. Zostanie wówczas otwarty plik w HTML. Następnie należy kombinacją klawiszy "Ctrl+a" zaznaczyć cały dokument, "Ctrl+c" skopiować jego zawartość i "Ctrl+v" wkleić zawartość dokumentu do Microsoft Word".
6) składane przez wykonawców zapytania do specyfikacji powinny być opatrzone zapisem:
5) jeżeli Wykonawca składa ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Adwokat Dominik Hąc - Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach ul. Kościuszki 17 . 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pośrednictwem: iod@biblioteka.gliwice.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego pod nazwą: "Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17", numer sprawy: 1/MBP/22/ZP, prowadzonym w trybie: tryb podstawowy- wariant I (bez negocjacji) w oparciu o art. 275-296 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.) zwanej dalej "ustawą pzp". 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 3 i 4 ustawy Pzp. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy. 6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp. 7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO. 8. Posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących*; − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych **; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. 9. Nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. * Wyjaśnienie: w przypadku skorzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez zamawiającego, z uprawnienia, o którym mowa w art. 15 ust. 1–3 RODO, zamawiający może żądać od osoby występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia. ** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. *** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.Wystąpienie z żądaniem ograniczenia przetwarzania danych osobowych nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
13) ZAŁĄCZNIK NR 11 - wzór dokumentu gwarancyjnego, 14) ZAŁĄCZNIK NR 12 - oświadczenie Wykonawcy o wykonywaniu robót BEZ UDZIAŁU Podwykonawców, 15) ZAŁĄCZNIK NR 13 - oświadczenie Wykonawcy o wykonaniu robót Z UDZIAŁEM Podwykonawców, 16) ZAŁĄCZNIK NR 14 -oświadczenie Podwykonawcy/Dalszego Podwykonawcy, 17) ZAŁĄCZNIK NR 17 - zatwierdzenie wyrobu do stosowania 18) ZAŁĄCZNIK NR 4 - wykaz usług